INFORMACJA o możliwości składania wniosków o zorganizowanie stażu (art.53 ust.1 ustawy) (III nabór)

Print Drukuj

Wnioski o zorganizowanie staży dla osób bezrobotnych można składać od 18 do 25 kwietnia 2019 roku. Staż trwa sześć miesięcy, a zatrudnienie po jego zakończeniu musi wynosić co najmniej cztery miesiące na podstawie umowy o pracę, zarówno w pełnym, jak i częściowym wymiarze czasu pracy, z wymogiem zgody osoby bezrobotnej na zatrudnienie w niepełnym wymiarze. Osoby, które mogą wziąć udział w stażu, muszą należeć do II profilu pomocy, natomiast osoby bliskie pracodawcy nie kwalifikują się do programu.

Przy rozpatrywaniu wniosków uwzględniane będą poprzednie zobowiązania pracodawcy dotyczące zatrudnienia bezrobotnych. Pracodawcy, którzy nie wywiązali się z umowy, będą musieli odczekać 12 miesięcy, by ponownie ubiegać się o staż. Osoby, które rozpoczęły działalność gospodarczą z pomocą Funduszu Pracy lub EFS, mogą ubiegać się o staż po sześciu miesiącach funkcjonowania firmy oraz po zapewnieniu zatrudnienia.

Wnioski można pobrać ze strony internetowej urzędu pracy lub bezpośrednio w jego siedzibach. Liczba przyznanych staży zależy od liczby wniosków i możliwości finansowych. Wnioski można składać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Białej Podlaskiej oraz w jego oddziałach.

Informacje o wybranych załącznikach

  • (1)wniosek staż 2019 FUNDUSZ PRACY.pdf:

    Załącznik dotyczy wniosku o zorganizowanie stażu dla osób bezrobotnych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Białej Podlaskiej. Kluczowym punktem jest szczegółowy opis wymagań, które musi spełniać organizator stażu, w tym informacje o potencjalnych uczestnikach, wymaganym okresie stażu oraz dokumentach koniecznych do złożenia wniosku.

  • (2)program stażu 2019.pdf:

    Załącznik przedstawia program stażu dla bezrobotnych, który określa zadania, kwalifikacje oraz nadzór nad stażystą. Kluczowym punktem jest opis sposobu potwierdzania nabytych umiejętności przez wydanie opinii o realizowanych zadaniach przez bezrobotnego.

  • (3)oferta stażu 2019.pdf:

    Załącznik dotyczy oferty stażu zgłoszonej przez pracodawcę do Powiatowego Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej. Zawiera szczegółowe informacje o pracodawcy, oferowanym stanowisku, warunkach oraz wymaganiach dotyczących stażu.

  • (2)oświadczenie NEET 2019.pdf:

    Załącznik zawiera oświadczenie dla osób w wieku do 30 roku życia, które są bezrobotne i nie uczestniczą w kształceniu ani szkoleniu zawodowym, w celu ubiegania się o wsparcie z Europejskiego Funduszu Społecznego. Kluczowym punktem jest potwierdzenie prawdziwości informacji przez kandydata oraz świadomość odpowiedzialności za składanie niezgodnych z prawdą oświadczeń.

Pełne treści załączników znajdziesz w artykule.

INFORMACJA
o możliwości składania wniosków o zorganizowanie stażu (art.53 ust.1 ustawy)
(III nabór)
 
         Informujemy, iż w okresie od dnia 18 kwietnia 2019r. do dnia 25 kwietnia 2019r.  przyjmowane  będą  wnioski  o  zorganizowanie  staży  dla  osób  bezrobotnych.             
 
         Zasady organizacji staży:
 
1. Deklarowane  zatrudnienie osób bezrobotnych po zakończonym stażu na
    okres co najmniej 4 miesięcy w ramach:
   a) umowy o pracę, tj.:
      -  w pełnym wymiarze czasu pracy,
      -  w  niepełnym wymiarze czasu pracy ( nie mniejszym niż ½ etatu),
W  przypadku  zatrudnienia  w  niepełnym wymiarze czasu pracy do wniosku winno być dołączone oświadczenie osoby bezrobotnej o wyrażeniu zgody na przyjęcie zaproponowanej formy zatrudnienia po zakończonym stażu.
 
2. Okres stażu – 6 m-cy.
 
3.  Na staż mogą być skierowane osoby bezrobotne dla których został ustalony
     II profil pomocy.
 
4.  Na  staż  nie  mogą  być  kierowane  osoby  bezrobotne które  są:  małżonkiem,
           rodzicem,  rodzeństwem,  dzieckiem,  wspólnikiem spółki  lub  osoby uprawnionej   
           do reprezentowania organizatora stażu.
 
5. Przy rozpatrywaniu wniosków będzie  uwzględniane:
   - wywiązywanie się z wcześniej zawartej umowy  w zakresie zatrudnienia  osób bezrobotnych po zakończonym stażu (pracodawcy lub  przedsiębiorcy, którzy  nie wywiązali się z umowy,  będą  mogli  ubiegać się o ponowne zorganizowanie stażu po 12 miesiącach, licząc od dnia nie wywiązania się z  umowy),
     -  w przypadku osób bezrobotnych,  które rozpoczęły działalność gospodarczą  przy   
         wsparciu  środkami  Funduszu Pracy  lub  EFS,   o staż  będą  mogły  ubiegać się   
         po 6-ciu miesiącach prowadzenia działalności gospodarczej  i po zadeklarowaniu  
         zatrudnienia osoby bezrobotnej po  jego zakończeniu.
 
Wnioski o zorganizowanie staży można pobrać ze strony internetowej www.bialapodlaska.praca.gov.pl oraz w siedzibach urzędu pracy: w Białej Podlaskiej  -  tel. 83 341 65 13, Międzyrzecu Podlaskim  -  tel. 83 341 66 33  i  Terespolu  -   tel. 83 341 66 56.
Kompletne i prawidłowo sporządzone wnioski można składać w:
- Powiatowym Urzędzie Pracy w Białej Podlaskiej ul. Brzeska 101 -  Dział Instrumentów Rynku Pracy (pokój nr 2) oraz
- Oddziale Zamiejscowym Ewidencji i Rynku Pracy w Międzyrzecu Podlaskim  ul. Czysta 25 (pokój nr 15) lub
- przesyłać korespondencyjnie (liczy się data wpływu wniosku do urzędu).
 
UWAGA:  Liczba przyznanych organizatorowi staży uzależniona będzie od ogólnej
                   liczby złożonych wniosków i finansowych możliwości w tym zakresie.

Załączniki

Informacje o publikacji dokumentu